V Ružindole sme takmer začali veriť na zázraky

06.11.2017 07:07

Milí priatelia, odložený zápas s Rosenthalom sme dohrávali v stredu na Tušičky a už po príchode sme tušili, že to nebude ľahké. Prišlo nás asi ako poslancov do parlamentu v piatok poobede, tak horúce linky aj hráčom po horúcej noci, nakoniec sme z podrepu spod 120 kilovej činky vytiahli nášho nestarnúceho bývalého el capitana Lubena, ešte raz sme to prepočítali, 11 hráčov a mohli sme ísť na to. A snáď sa na mňa priatelia z Ružindola neurazia, ale bolo to takto. Od začiatku to v rodisku Harryho Pottera nebolo vôbec ľahké, mladí bosoráci lietali okolo nás, my sme však s takou mágiou počítali, na kúzlo atackis úvodnix sme úspešne použili čaro defendix pozornix. Prvých 5 minút sa domáci snažili rozložiť naše rady pozornou rozohrávkou zo zadu, pričom sme sa my k lopte dostávali iba sporadicky a prakticky len na pár minút. Po úvodnej päťminútovke sa hra mierne vyrovnala, loptu sme dokázali hore podržať a párkrát predviesť magické kombá, avšak bez výraznejšieho ohrozenia domácej brány.

Domáci hoci s lepším držaním prútikov v strede ihriska tiež veľa vody v našej šestnástke nenamútili. K zakončeniu sa zväčša dostávali po štandardných kúzlach, tie však neboli príliš účinné. V 22.minúte tak Muno zo Slizolinu použil kúzlo zarieknutia domáceho gólmana, ten mu miesto odkopu loptu prihral pred opustenú bránu a Muno pohodlne popri ňom zasunul - 0:1. Začali sme veriť na zázraky. Proti domácim bosorákom sme vystužili stred najskúsenejšími čarodejníkmi od nás, Lubomírom zvaným Nezničiteľným, Sedlixom Vypichovačom a Jedixom Šedivým, vďaka ktorým sme dokázali vyčarovať aj zopár nebezpečných protikúziel. Na domácej strane zaujali dve kúzla neviditeľnosti, kedy sa domáci záložníci pokúšali individuálne nikým nepovšimnutý preštrikovať až do našej svätyne, alebo ďalekonosný pokus predstopéra, ktorý vytlačil na žrď Pal de Sit Neprekonateľný. V 40.minúte naštaroval Jedix metlu Patrixovi z Dubových hájov, ten posunul prenikajúcemu Sedlixovi Nezastaviteľnému, pekná strela však len tesne minula ľavú žrď. Polčas. Do druhého dejstva ružindolského metlobalu opäť vleteli lepšie domáci. Opäť však s tými istými kúzlami a tak sa im dlho nedarilo odkliať náš chrám, na čom okrem Pal de Sita mali veľkú zásluhu Ivanhlin zvaný Hlavička, alebo Duš an Prerážač.

Tlaku sme tak odolávali až do 67. minúty, kedy sa domáci Vlad Vyskakovač v snahe použiť kúzlo strelu do nebies pošmykol a šťastným oblúčikom prekonal Pal de Sita.. 67.minúta a 1:1. Tri minúty na to sa k lopte dostal na hranici šestnástky Muno, miesto šupy nekompromix zvolil šuviks ledabolis a tak udreli domáci opäť z kúzla, ktoré im vyjde možno raz za sezónu. Z 22 metrov z priameho kopu vyčaroval Synak kop ktyčis a 1:2. 73.minúta. Tým, že domáci prelomili naše defenzívne čaro, museli sme vytiahnuť aj my ofenzívnejšiu mágiu, po Patrixovom rohu Jedix Šedivý na zadnej vyčaroval volejix impozantis, kúzlo sa však rozbilo o domácu žrď. Priaznivý stav a zostávajúci čas Ružindolčania umne takticky využívali na výmenu krvi, prestriedali sme aj my, keď sa do ofenzívy zapojil aj Ivanhlin Hlavička, veľkú zásluhu na tom, že sme v hallowenskom metlobale nezískali nakoniec ani bod, boli ľahké kúzla v strede, ktoré sme pokazili, či slabšia predfinálna fáza. Čo aj záverom potvrdili jednoduchým trikom, kedy sa mi v šestnástke zasekla metla a popri mne hlavou skóroval Drako Drmolax. Ružindolskí bosoráci vs Hrnčiarovskí kúzelníci tak 3:1. Budeme veru potrebovať veru silné čary do zostávajúcich dvoch zápasov. Alebo zázraky, v nedeľu Bučany a na hody o týždeň proti Pavliciam. A potom máme hody a na výbore boli na mňa tlaky, že aby som na ne pozval širokú verejnosť z celého okolia a spomenul nového sponzora, tak ale mám svoje zásady a na čo budem komu vešať na nos, že v sobotu 11.11. robíme v kulturáku zábavu a zadarmo niekoho propagovať?

Keď nikto nepríde, spoň si budem môcť v pokoji vychutnať nástup vyváženej nahorklej chuti Karpatu Lager 11°, ktorá vzápätí prejde do stredne plného sladovitého tela, pričom si udrží zreteľnú horkastú linku a sladovitosť, ktorá akoby sa len schovávala a vykúkala, aby sa v záverečnom dojazde niesla v znamení chmeľu, a pomaly doznievajúcej horkosti strednej intenzity. Ale keď tam bude plno, tak si to pivo ani nevychutnám. Ako píšem, zostante budúci týžden doma a don´t drink and drive. Nazdáááár.